ALES Türkçe Konuları ve Soru Dağılımları

ALES Türkçe Konuları 2021, Güncel Müfredat ALES Türkçe Soruları, ALES Türkçe Konu Dağılımları Açıklandı!

ales türkçe konuları

2021 ALES Lisans Türkçe Sınav Konularını ve ALES lisans Türkçe Sorularının Dağılımını siz sevgili üniversite adayları öğrencileriyle paylaşıyoruz.

Sizler için paylaştığımız ALES Türkçe Soruları 2021 ÖSYM alınan birebir uygunluktaki bilgiler ve verilerin doğrultusunda ALES Türkçe konularını siz değerli öğrencilerimize ulaştırdık.

2021 ALES ’de 28-29 civarı soru çıkmaktadır.  ALES  ‘den rakipleriniz ile farkı açmak için Türkçe testinden soru kaçırmamanız çok önemlidir.

 

ALES Türkçe Konuları

ales türkçe konuları

Cümlede Anlam
Sözcükte Anlam
Paragraf
Anlatım Bozuklukları
Anlatım Biçimleri
Sözel Mantık

 

2021 ALES Lisans Türkçe ve ALES Ön Lisans Türkçe konuları “güncel müfredata” uygun şekilde yukarıdaki ALES Türkçe 2021 tablosunda verilmiştir.  Tabloyu esas alıp ders çalışma planlarınızı ayarlayabilir ve ALES Türkçe Sorularında hedeflediğiniz başarıya ulaşabilirsiniz.


ALES Türkçe Soru Dağılımı

ales türkçe soru dağılımı

ALES Türkçe Soru Dağılımı 2021 odaklı tablomuz, geçmişten bugüne kadar olan ALES sınavlarında çıkan ALES Türkçe sorularının dağılımını göstermektedir. En çok çıkan Türkçe sorularından hazırladığımız 2021 ALES Türkçe soru dağılımı tablomuz ÖSYM verileri dahilinde hazırlanmıştır.

ALES Türkçe Konulara Göre Soru Dağılımı Soru Sayısı
(Yaklaşık)
Sözcükte Anlam 1-2
Cümlede Anlam 3-4
Paragraf 35-40
Sözel Mantık 8

 

Uyarı: Güncel Müfredata uygun, güncel sistem baz alınarak hazırlanmış olup sınav sistemine uygun konular kaleme alınmıştır.

ALES Türkçe Soru Dağılımları 2021 tablosuna baktığımızda “Paragraf” konusu oldukça fazla soru çıkan konu olarak göze çarpıyor. Sizde 2021 ALES Türkçe Soru Dağılımları tablosuna bakıp ders çalışma planınızı oluşturabilirsiniz.

Uzaktanokul.org tarafından hazırlanan ALES Türkçe Soru Dağılımı tablosu değerli öğrencilerimize meşakkatli sınav yolunda yardım etmesi amacıyla kaleme alındı.


ALES Türkçe En Çok Çıkan Konular

ales en çok çıkan konular
 

ALES Türkçe 2020 çıkmış sorularına baktığımızda “Paragraf” konularından oldukça çok soru gelmektedir. Bu sene de soru çıkaracaklarını göz önünde bulundurursak bu konuya oldukça dikkat edilmelidir.

 


ALES Türkçe Konuları ve Soru Dağılımı [2021 Güncellendi] içeriğimizin sonuna geldik. ALES sınavına ilişkin daha detaylı bilgi için ALES Matematik Konuları ve Soru Dağılımları içeriğimize göz atmanızı öneririz. Daha fazla benzer içerik için sitemizde aramalar yapabilirsiniz.

Avatar
Author

Yorum Yaz