AUZEF Nedir? AUZEF’e Nasıl Girilir?

 

Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi, İstanbul Üniversitesi tarafından sağlanan internet üzerinden yani online olan bir sistemdir. AUZEF öğrencileri, İstanbul Üniversitesinde örgün eğitim gören öğrencilerin yararlandığı bütün imkanlardan yararlanabilir. Öğrenciler, İstanbul Üniversitesi standartlarında öğrenim görürler. AUZEF, uzaktan eğitim gören öğrencilere mezun olma fırsatı sunmaktadır. Öğrenci, fiziksel olarak üniversitede bulunmasa da AUZEF ile yalnızca sınavlara girerek ve dersleri alarak mezun olabiliyor.

 

Özellikle pandemi döneminde uzaktan eğitim oldukça ön plana çıktı.  Birçok kurum artık uzaktan eğitimi tercih ediyor. Hal böyle olunca uzaktan eğitim yapan okullara da ilgi arttı.

AUZEF’te 2018 yılından itibaren 22 lisans, 2o ön lisans ve 7 lisans tamamlama programı var. Bu programlardan 29’u açıköğretim, ikisi diğer fakültelere bağlı, 18’i ise AUZEF’e bağlı uzaktan eğitim programı şeklindedir.

AUZEF sistemine internetten ulaşabileceğiniz gibi mobil uygulamasıyla da girebilirsiniz. https://auzef.istanbul.edu.tr/  ile siteye kolayca giriş yapabilirsiniz. Sınavlar için de bu adresi kullanmanız yeterli olacaktır. Sınavların online olması sizin de epey bir yararınıza diyebiliriz. Sınavların çok da zor olmadığı söylenen AUZEF sistemi ile siz de ikinci bir üniversiteyi bitirebilir ve öz geçmişinize ekleyebilirsiniz. Öğrenmenin yaşı olmadığını unutmamakta fayda var.  Bir sorunuz olursa AUZEF, çözüm merkezi de sizin için desteğe her zaman hazır.

Yorum Yaz