AYT Biyoloji Konuları ve Soru Dağılımı

AYT Biyoloji Konuları 2021, Güncel Müfredat AYT Biyoloji Soruları, AYT Biyoloji Konu Dağılımları Açıklandı!

ayt biyoloji konuları ve soru dağılımı
AYT Biyoloji Konuları ve Soru Dağılımı

2021 AYT sınavının 2. oturum sınavı olan AYT (Alan Yeterlilik Testleri) Biyoloji Sınav Konularını ve AYT Biyoloji Sorularının Dağılımını siz sevgili üniversite adayları öğrencileriyle paylaşıyoruz.

Sizler için paylaştığımız Alan Yeterlilik Testi Biyoloji Soruları 2021 ÖSYM ve MEB’den alınan birebir uygunluktaki bilgiler ve verilerin doğrultusunda AYT Biyoloji konularını siz değerli öğrencilerimize ulaştırdık.

2021 AYT’de 13 Biyoloji Sorusu çıkmaktadır.  AYT’den yüksek puan almanız AYT Biyoloji testinden soru kaçırmadan iyi bir sonuç almanız gerekmektedir.

AYT Biyoloji Konuları

ayt biyoloji konuları
2021 AYT Biyoloji Konuları
KONULAR
Sinir Sistemi
Endokrin Sistem
Duyu Organları
Destek ve Hareket Sistemi
Sindirim Sistemi
Dolaşım ve Bağışıklık Sistemi
Solunum Sistemi
Boşaltım Sistemi
Üriner Sistem
Üreme Sistemi ve Embriyonik Gelişim
Komünite ve Popülasyon Ekolojisi
Nükleik Asitler
Genetik Şifre ve Protein Sentezi
Canlılık ve Enerji
Fotosentez ve Kemosentez
Hücresel Solunum
Bitki Biyolojisi
Canlılar ve Çevre

 

2021 AYT Biyoloji konuları “güncel müfredata” uygun şekilde yukarıdaki AYT Biyoloji Konuları 2021 tablosunda verilmiştir.  Tabloyu esas alıp ders çalışma planlarınızı ayarlayabilir ve AYT Biyoloji Sorularında hedeflediğiniz başarıya ulaşabilirsiniz.


AYT Biyoloji Soru Dağılımı

ayt biyoloji soru dağılımı
AYT Biyoloji Soru Dağılımı

AYT Biyoloji Soru Dağılımı 2021 odaklı tablomuz, geçmişten bugüne kadar olan AYT sınavlarında çıkan AYT Biyoloji Sorularının dağılımını göstermektedir. En çok çıkan Biyoloji sorularından hazırladığımız 2021 AYT Biyoloji Soru Dağılımı tablomuz ÖSYM ve MEB verileri dahilinde hazırlanmıştır.

SORU DAĞILIMI 2020 2019 2018
Sinir Sistemi 1
Endokrin Sistem 1 1
Duyu Organları 1
Destek ve Hareket Sistemi 1
Sindirim Sistemi 1 1
Dolaşım ve Bağışıklık Sistemi 1 1 1
Solunum Sistemi 1 1
Boşaltım Sistemi 1 1
Üriner Sistem 1
Üreme Sistemi ve Embriyonik Gelişim
Komünite ve Popülasyon Ekolojisi 2 2
Nükleik Asitler 1 1
Genetik Şifre ve Protein Sentezi 2 1 3
Canlılık ve Enerji
Fotosentez ve Kemosentez 1 1 1
Hücresel Solunum 1 1
Bitki Biyolojisi 3 2
Canlılar ve Çevre 1 1
SORU SAYISI 13 13 13

 

Uyarı: Güncel Müfredata uygun, güncel sistem baz alınarak hazırlanmış olup, YKS Konuları, sınav sistemine uygun konular kaleme alınmıştır.

AYT Biyoloji Soru Dağılımları 2021 tablosuna baktığımızda “Genetik Şifre ve Protein Sentezi” konusu en fazla soru çıkan konu olarak göze çarpıyor. Sizde 2021 AYT Biyoloji Soru Dağılımları tablosuna bakıp ders çalışma planınızı oluşturabilirsiniz.

Uzaktanokul.org tarafından hazırlanan AYT Biyoloji Soru Dağılımı tablosu değerli öğrencilerimize meşakatli sınav yolunda yardım etmesi amacıyla kaleme alındı.


AYT Biyoloji En Çok Çıkan Konular

ayt en çok çıkan konular
AYT Biyoloji En Çok Çıkan Konular

AYT Biyoloji 2020 çıkmış sorularına baktığımızda “Genetik Şifre ve Protein Sentezi” konularından oldukça çok soru gelmektedir. Bu sene de soru çıkacağını göz önünde bulundurursak bu konuya oldukça dikkat edilmelidir.


AYT Biyoloji Konuları ve Soru Dağılımı [2021 Güncellendi] içeriğimizin sonuna geldik. AYT sınavına hazırlanan öğrenciler için şiddetle tavsiye ettiğimiz AYT Fizik Konuları ve Soru Dağılımı [2021 Güncellendi] içeriğimize göz atmanızı dileriz. Daha fazla benzer içerik için sitemizde aramalar yapabilirsiniz.

Avatar
Author

Yorum Yaz