KPSS 2020 Soru Ve Cevapları Yayımlandı Mı? KPSS 2020 Sonuçlar Ne Zaman?

KPSS 2020 bugün iki oturum şeklinde gerçekleştirildi KPSS 2020 için adaylar sınav salonlarında koronavirüs önemlemlerine uygun şekilde ter döktü. Peki KPSS 2020 sonuçları açıklandı mı? KPSS 2020 sonuçlar ne zaman açıklanacak? Soru kitapçıkları yayımlandı mı? KPSS 2020 soruları ve KPSS 2020 cevap anahtarı yayımlandı mı? Cevap anahtarları ne zaman yayımlanacak? Detaylar haberimizde….

 

KPSS 2020 ilk oturumu bugün 6 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirildi. Adaylar sınav belgelerinde bulunan hes kodları ve maskeleri ile birlikte koronavirüs önlemleri dahilinde sınava girdiler. İlk oturumun ardından en çok merak edilen konu sınav soru ve cevaplarının yayımlanması oldu. KPSS 2020 cevap anahtarı ve soruları yayımlandı mı?

KPSS 2020 Soru Ve Cevapları Ne Zaman Yayımlanacak?

ÖSYM daire başkanlığının bu konuda net bir tarih vermemesi ile birlikte geçmiş yıllardaki deneyimlerimiz doğrultusunda 3 ile 4 gün içerisinde soru ve cevapların %10’luk bir kısmının ÖSYM’nin resmi internet adresindeki aday işlemleri sayfasından açıklanması bekleniyor. Adaylar sınav soru ve cevapları yayımlandığı anda bu adres üzerinden erişebilecek: https://ais.osym.gov.tr

ösym aday işlemleri sayfası

KPSS 2020 Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM, Kamu Personeli Seçme Sınavının 22 Ekim tarihinde açıklanacağını daha önceden de duyurmuştu. Adaylar bu tarihte yine aynı şekilde ÖSYM Aday İşlemleri sayfasından sonuçlarına erişebilecek.

Yorum Yaz