LGS Tarih Konuları ve Soru Dağılımı

LGS Tarih Konuları 2021, Güncel Müfredat LGS Tarih Soruları, LGS Tarih Konu Dağılımları Açıklandı!

lgs tarih konuları ve soru dagılımı
LGS Tarih Konuları ve Soru Dağılımı

2021 LGS sınavının 2. oturum sınavı olan LGS (Liselere Geçiş Sistemi) Tarih Sınav Konularını ve LGS Tarih Sorularının Dağılımını siz değerli sınav adayı öğrencilerimizle ile paylaşmaktan çok sevinç duyuyoruz.

Lise aday öğrencileri için ortaya koyduğumuz liselere geçiş sistemi soruları 2021 listesi, MEB’den alınan birebir bilgiler ve verilerin ışığında LGS Tarih Konularını siz değerli sınav adaylarıyla buluşturduk.

2021 LGS’de 20 Tarih sorusu çıkmaktadır. LGS’den fark yaratmanız bakımından Tarih testlerine yoğunlaşmanız gerekmektedir.

 

LGS Tarih Konuları

 

lgs türkçe konuları
LGS Türkçe Konuları

1.Dönem

  • Bir Kahraman Doğuyor
  • Milli Uyanış Yurdumuzun İşgaline Tepkiler
  • Ya İstiklal Ya Ölüm

 

2. Dönem

  • Çağdaş Türkiye Yolunda Adımlar
  • Demokratikleşme Çabaları
  • Atatürkçülük
  • Atatürk Dönemi
  • Türk Dış Politikası ve Atatürk’ün Ölümü
  • İkinci Dünya Savaşı ve Sonrası

 

LGS Tarih Soru Dağılımı

lgs türkçe soru dağılımı
LGS Türkçe Soru Dağılımı

LGS Tarih Soru Dağılımı 2021 odaklı tablomuz, geçmişten bugüne kadar olan LGS sınavlarında çıkan LGS Tarih sorularının dağılımını göstermektedir. En çok çıkan Tarih sorularından hazırladığımız 2021 LGS Tarih soru dağılımı tablomuz MEB verileri dahilinde hazırlanmıştır.

LGS İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru Dağılımı – Uzaktanokul.org
Konu Adı 2018 2019 2020
Bir Kahraman Doğuyor 1 1 3
Milli Uyanış: Bağımsızlık Yolunda Atılan Adımlar 2 2 4
Milli Bir Destan: Ya İstiklal, Ya Ölüm 2 3
Atatürkçülük ve Çağdaşlaşan Türkiye 5 4
Demokratikleşme Çabaları
Atatürk Dönemi Dış Politika 1 1
Atatürk’ün Ölümü ve Sonrası 1
Toplam 10 10 10

 

Uyarı: Güncel Müfredata uygun, güncel sistem baz alınarak hazırlanmış olup sınav sistemine uygun konular kaleme alınmıştır.

LGS Tarih Soru Dağılımları 2021 tablosuna baktığımızda “Milli Bir Destan: Ya İstiklal, Ya Ölüm” konusu oldukça fazla soru çıkan konu olarak göze çarpıyor. Sizde 2021 LGS Tarih Soru Dağılımları tablosuna bakıp ders çalışma planınızı oluşturabilirsiniz.

Uzaktanokul.org tarafından hazırlanan sınava yardımcı tabloları değerli öğrencilerimize meşakatli sınav yolunda yardım etmesi amacıyla kaleme alındı.


LGS Tarih En Çok Çıkan Konular

lgs türkçe en çok çıkan konular
LGS Türkçe En Çok Çıkan Konular

LGS Tarih 2020 çıkmış sorularına baktığımızda “Milli Bir Destan: Ya İstiklal, Ya Ölüm” konusundan oldukça çok soru gelmektedir. Bu sene de soru çıkaracaklarını göz önünde bulundurursak bu konuya oldukça dikkat edilmelidir.

 


LGS Tarih Konuları ve Soru Dağılımı [2021 Güncellendi] içeriğimizin sonuna geldik. LGS adaylarının göz atmasını tavsiye ettiğimiz LGS Türkçe Konuları ve Soru Dağılımı [2021 Güncellendi] içeriğine gidebilirsiniz. Daha fazla benzer içerik için sitemizde aramalar yapabilirsiniz.

Avatar
Author

Yorum Yaz