Marmara Üniversitesi Uzem Nedir ?Marmara Üniversitesinde Uzaktan Eğitim Nasıl Oluyor?  Marmara Üniversitesi Uzem, Marmara Üniversitesi Bys Giriş, Bys ekranından canlı derslere katılım var mı? Marmara üniversitesi online mı olacak? Marmara Üniversitesi Online Dersleri nasıl izlenir?

 

Marmara Uzem

Covid 19 pandemisi nedeniyle uzaktan eğitim her sektörün gözdesi olmuş durumda. Uzaktan eğitim veren üniversiteler de normalde olduğundan daha fazla rağbet görüyor. Marmara Üniversitesinin uzakten eğitim sistemi de uzaktan eğitimde en iyi olan üniversiteler arasında. Sisteme giriş için ues.marmara.edu.tr’ye giriş yapmanız gerekiyor. Kullanıcı adı bölümüne öğrenci numaranızı yazıyor ve şifrenizle beraber sisteme rahatça giriş yapabilirsiniz. Derslerin anlatımları ve içerikleri de oldukça tatmin edici. Online olarak birçok ders materyallerine sahip olabiliyorsunuz. İsterseniz dosyaları yazdırıp materyalleri fiziksel ortamda da kullanabilirsiniz. Sistemde zaman zaman canlı dersler de oluyor. Canlı ders sırasında öğretim elemanına mesajla ulaşabiliyorsunuz ve sorular sorabiliyorsunuz. Ayrıca öğretim elemanından söz isteme butonu da mevcut. Canlı dersler için Google Chrome’u kullanmanız öneriliyor. Mac kullanıcısı iseniz de Safari üzerinden sorunsuz yükleme yapabiliyorsunuz.

 

Marmara Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama Ve Araştırma Merkezi yani UZEM’e telefonlarınızdan veya tabletlerinizden de kolayca ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Ortak derslerin sınavları test oluyor ve optik formlarla cevaplıyorsunuz. Bir probleminiz olduğunda ise Öğrenci İşleri Başkanlığı web sitesini ziyaret edebilirsiniz. ( http://oidb.marmara.edu.tr/ )

 

Buradan https://online.marmara.edu.tr/dosya/online/PDF/UES_Ogrenci.pdf öğrenciler için uzaktan eğitim kullanım kılavuzuna ulaşabilirsiniz.

  • Uzaktan Eğitim Sistemine Nasıl Girebilirim?
  • Uzaktan Eğitim Sisteminde Derslerime Nasıl Ulaşırım?
  • Canlı Ders (Sanal Sınıf ) Nasıl İzleyebilirim?

gibi sorulara görüntülü detaylı yanıtlar bulabilirsiniz.

Öte yandan Marmara Üniversitesi Uzem Platformu ile ilgili daha fazla bilgi almak ve ayrıntıları takip etmek için, üniversitenin ilgili sayfalarını takip edebilirsiniz. UZEM sayesinde uzaktan eğitim ve uzaktan yüksek lisans gibi eğitimde fırsat eşitliğine neden olan bir takım profesyonel çalışmalar da gerçekleşiyor. Üniversite mezunu olmak artık daha kolay demek için erken mi bilinmez ancak Marmara Uzem platformu öğrencilerin gelişimini katkı sağlamak için oldukça önemli bir görev üstlenmiş gibi görünüyor. Bu sayede üniversite okumak daha güzel olacak!

Yorum Yaz