Online Kurslar Sertifika Veriyor Mu?

 

Kovid 19 salgınından bu yana home office yani evde çalışma dediğimiz

çalışma sistemi oldukça yaygınlık göstermeye başladı. Aynı şekilde öğrenciler de online/evden eğitim görme sistemine aşina oldu. Bu süreci boş geçirmemek ve kendinizi daha da geliştirmek için katılabileceğiniz yüzlerce online kurs var. Online kurslarda dersleri, eğitmenlerle sanal bir platform üzerinden canlı olarak işleyebileceğiniz gibi önceden kaydedilmiş dersler üzerinden de alabilirsiniz.

 

Peki, online kurslar sertifika verir mi? Elbette, sertifika almaya hak kazanacağınız birçok online kurs vardır. Bu sertifikalara e-sertifika denir ve aklınıza gelebilecek her türlü konuda online kurs alabilirsiniz. Matematik, Türkçe, İngilizce gibi kurslar, dijital pazarlama eğitimleri, müzik eğitimleri, tasarım eğitimleri gibi birçok kurs internette bulunmakta.

 

E-sertifika alabileceğiniz bazı platformlar: Anadolu Üniversitesi, İstanbul İşletme Enstitüsü, Google Dijital Atölye, Udemy, Global Enstitü, ODTÜ Bilgeiş vb gibi online kurslardır. İngilizceniz varsa Harvard Online Courses, edX Courses gibi sitelere de başvurabilirsiniz.

 

e-sertifika, evinizde oturup çayınızı içerken kendinize kazandırabileceğiniz en güzel yetkinliklerden bir tanesidir. Üstelik özgeçmişinizde de müthiş duracağından eminiz. Bazı online kurslar ücretsizken bazıları için ödeme yapmanız gerekebilir. Bazı online kurslarda kayıt yaptırmanız dahilinde sınavsız sertifika alabilirken bazı online kurslarda derslerin bitiminde veya ders aralarında online sınav almanız gerekebilir. Kısacası, online kursların yararınıza olacağından emin olabilirsiniz.

Yorum Yaz