Online özel ders nasıl verilir? Özel ders öğrencisi bulma ve internet üzerinden özel ders verme yöntemleri nedir? Özel ders ilanı verilebilecek siteler hangileridir? Online özel ders vermek için hangi yöntemler kullanılmalıdır gibi soruların cevabı içeriğimizin devamında….

Koronaviüs pandemisi dolayısıyla  geçtiğimiz 6 ayda tamamen değişen ve çeşitlilik kazanan eğitim modelleriyle zaten son yıllarda rağbet gören online özel ders verme ve online özel ders alma imkanları ciddi şekilde artış gösterdi. Öğretmen, ya da aktif olarak öğrenci olduğu halde ek gelir elde etmek isteyen kişiler internet üzerinden özel ders verebilir. Pandeminin yarattığı koşullar ve belirsizlik durumu, özellikle çocuklarının eğitimde geri kalmasından korkan aileler için online özel ders fırsatlarını araştırmaya yöneltiyor. Bu yazının devamında online özel  ders vermek isteyen kişilerin hangi yöntemler ile nasıl öğrenci bulabileceklerini anlatacağız.

Online Özel Ders Nedir?

Online özel dersler tıpkı yüz yüze özel dersler gibi bire bir ve doğrudan öğrenci ile eğitmen arasında kurulan eğitim modelinin sanal sağlayıcılar üzerinden gerçekleştirilmesidir. Online özel ders verebilmek için, web kamerası, mikrofon ve gerekli yazılımlara ihtiyaç duyulur.

Online Ders Vermek İçin Gerekli Yazılımlar

Online özel ders vermek için, uzaktan eğitim modellerinde kullanılan Zoom, Skype, Google Meeting gibi sağlayıcılar kullanılmaktadır.

Online Ders İlanı Nasıl Verilir? Öğrenci Nasıl Bulunur?

Online özel ders vermek isteyen kişiler verdikleri dersin ve konunun içeriğine ilişkin etkileyici bir açıklama yazısı, telefon ve mail adresi gibi bilgilerini, daha önceki deneyimlerini belirtecek şekilde uygun ilan sitelerinde öğrenci arayabilirler. Öğrenci bulmak için kullanılabilecek ilan sitelerine örnek olarak; Armut, SuperProf gibi websiteleri gösterilebilir. Aynı şekilde freelancer ilan siteleri de bu dönemde bir nevi freelance olarak icra edeceğiniz online özel ders hizmetinizin ilanını paylaşmak için uygun olabilir. Örneğin Weebly, Bionluk gibi….

Yorum Yaz