Online Özel Dersler Yararlı Mıdır?

 

Yüz yüze olan özel dersleri bilirsiniz. Günümüzde oldukça yaygın fakat pandemiden ötürü sistemler değişmekte ve birçok sistem online sisteme dönüşmektedir. Şu sıralar bir ofis işinde çalışanlar, öğrenciler, müzisyenler, kısacası herkes sanal alemden işlerini yürütme derdinde. İş böyle olunca yüz yüze görüşmeler de gerçekleşemiyor. Bu yüzden özellikle online dersler, başvurulan kişisel gelişim yollarından biri oluyor. Online derslerde öğrenci ve öğretmen birbirine görüntülü bir programdan bağlanıp derslerini sürdürebiliyor. Haydi şimdi bunun artılarına ve eksilerine bakalım:

 

Öncelikle şunu söylemekte fayda var. Online dersler oldukça yararlıdır. Öğretmeniniz iyiyse aldığınız dersin online olmasında veya yüz yüze olmasında pek bir fark yoktur. Evinizde, masanızın başında oturarak görüntülü bir sohbet ile derslerinizi alabilirsiniz. Öğrenciler derslerinden geri kalmamak için online ders alabilirken hobisi olan bireyler de internet üzerinden online dersler alabilir. Online dersin tek eksi yönü internetinizin zayıf olması durumunda öğretmen ile iletişiminizde yavaşlıklar, kesilmeler ve kopukluklar yaşanacak olmasıdır. İyi bir internetiniz varsa yüz yüze ders yerine mutlaka online ders almalı ve bu şekilde sağlığınızı da korumalısınız.

 

Online dersler ile boş vakitlerinizi değerlendirerek kendinize yeni beceriler katabilir veya derslerinize yardımcı olacak öğretmenler ile ders işleyebilirsiniz. Kaleminiz kağıdınız hazır olduğu takdirde dersten oldukça verim alabilirsiniz. Öğretmeniniz size ulaştırmak istediği makalelerin ve ders notlarının fotoğraflarını çekerek, link veya Pdf olarak atarak ders malzemelerini size ulaştırabilir. Kısacası online derslerin yararınıza olacağı kesin.

Yorum Yaz