TRT EBA Uzaktan Eğitim Ders Programı

Evet, yaz tatili sona erdi ve herkesin aklında tek bir soru var: Okullar ne zaman açılacak? Pandemi sebebiyle hayatımız neredeyse durma noktasına geldi ve tüm işlerimizi evden yapar hale geldik. Öğrencilerin derslerinden geri kalmaması için MEB, Eğitim Bilişim Ağı yani EBA TV adlı canlı ders anlatılan bir eğitim sistemi kurdu. EBA TV 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı için 31 Ağustos’ta tekrardan yayına geçti. EBA TV ile öğrencileri kendi sınıflarına ait dersleri takip edebiliyor ve EBA platformu üzerinden ödevlerini yapabiliyor. Peki EBA ders programı nedir? İşte EBA TV canlı ders yayın akışı ve sınıflar ile ilgili bilgiler:

 

MEB’in yayınladığı genelgeye göre okulların kapanış tarihi 18 Haziran 2021 olarak belirlendi. Birinci dönem ara tatilinin 16-20 Kasım 2020’de yapılması kararlaştırıldı.Yarıyıl tatili 25 Ocak-5 Şubat 2021’de, ikinci dönem ara tatili 12-16 Nisan 2021’de yapılacak.

 

EBA TV, öğrencilerin yeni eğitim öğretim yılına adapte olmasını amaçladığından yayınları online ortam üzerinden de takip edilebilecek bir hale getirdi. Ilköğretim için haftalık ders programı her hafta başı EBA üzerinden yayımlanıyor. Öğrenciler, EBA’nın sitesinden haftalık ders programları, saat dilimleri ve yayın akışlarını takip edebiliyor. TRT EBA TV canlı ders yayınlarına https://www.trtizle.com/uzaktan-egitim linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Yorum Yaz